Tiramisu met rood fruit en speculaas

Tiramisu met rood fruit en speculaas is een fris en zomers dessertje waar iedereen van mee kan genieten. Geen koffie, geen alcohol en geen rauwe eieren, maar wel boordevol smaak. Geen klassieke Italiaanse tiramisu dus, wel een heerlijke zomerse variant die minstens even hard in de smaak valt.

Dit recept is bovendien snel en eenvoudig te maken en staat in amper 30 minuten klaar. De laagjes maken het extra lekker: lange vingers geweekt in een homemade coulis van rood fruit, een romige mascarponecrème, knapperige speculaaskoekjes en natuurlijk verse aardbeien en frambozen. Een dessertje dat gegarandeerd voor lege glaasjes zorgt.

Voorbeeld

Recept ontwikkeld door Elien's Cuisine

Laten we er invliegen...

30 minuten ben je bezig
8 porties om van te genieten
Ingrediënten
  • 500 gr mascarpone
  • 70 gr poedersuiker
  • 1 tl vanille extract
  • 200 ml room
  • 150 gr aardbeien
  • 150 gr frambozen
  • +/- 100 gr lange vingers
  • +/- 100 gr speculaas koekjes
  • 190 gr suiker
  • 1 zakje vanillesuiker (+/- 10 gr)
  • 200 ml water
  • 500 gr rood fruit (mix van frambozen, aarbeien, rode besjes)
Zo doe je het...
  1. Wil je zelf je coulis maken dan dien je deze eerste te maken.

    TIP! Je kan de coulis makkelijk 1 a 2 dagen van tevoren al maken en goed afgedekt in de koelkast bewaren.

    Zorg dat de kroontjes van de aardbeien verwijderd zijn en de takjes van de rode bessen.

    Doe de suiker, vanille suiker en water in een kookpotje en breng zachtjes naar het kookpunt. Roer dan even om de suiker te laten oplossen. Doe er dan het rood fruit bij. Laat zo'n 15min zachtjes sudderen tot het fruit moes/compote is geworden. Roer af en toe.

    Je hebt nu 2 opties. Je kan deze moes/compote zo gebruiken in dit receptje of je kan het mixen (blender of handmixer) en dan door een zeef halen voor een gladde coulis. Ik heb het deze keer niet gemixt maar qua smaak maakt niet veel verschil.

    Laat de coulis dan volledig afkoelen en bewaar in een afsluitbaar bokaaltje in de koelkast.

  2. Vervolgens kunnen we de mascarpone crème maken voor de tiramisu.

    Hiervoor doen we de mascarpone, poedersuiker en vanille extract in een ruime mengkom. Mix dit alvast even los tot een gladde crème. Giet er dan de room bij en mix tot gladde ietwat stevige mousse.

  3. Verwijder de kroontjes van de aardbeien en snij in kleine blokjes.

  4. Neem een grote kom en beleg de bodem met de lange vingers. Schik ze zodat de gehele bodem bedekt is. Je zal ze misschien wat moeten breken.

    Verdeel hierover ongeveer de helft van de coulis/ compote zodat de koekjes ietwat bedekt zijn hiermee.

    Smeer hierop de helft van de mascarpone mousse. Spreid goed uit.

    Verdeel hierop dan de speculaas koekjes. Schik ze zodat de gehele mousse bedekt is.

    Verdeel hierover een deel van de aardbeien blokjes en Frambozen. Zorg dat je er nog wat overhoudt om de schotel mee af te werken.

    Schep hierop de rest van de mascarpone mousse en spreid mooi uit.

    Giet hierover de rest van de coulis en smeer goed uit.

    Werk af met de rest van de aardbeien en frambozen

  5. Zet de kom in de koelkast tot voor het serveren.

    Je kan deze makkelijk enkele uren van tevoren maken zo kunnen de koekjes de coulis rustig opnemen en zachter worden.

    Smakelijk

  6. Notitie:

    (*) Ik maakte mij coulis zelf. In sommige supermarkten verkopen ze reeds kant-en-klare coulis vaak op basis van frambozen (in diepvries). Deze kan je natuurlijk ook gebruiken dat maakt het nog wat makkelijker

Wat vind je van dit recept?

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *